Ivančena 2024

Opět po roce jsme se společně s dalšími stovkami skautů vydali na Ivančenu uctít památku těm z našich řad, kteří byli na tomto místě v roce 1945 popraveni za účast v protinacistickém odboji. Pod mohylu byl vypraven autobus, kterým se na výpravu vydalo celé naše středisko, za náš oddíl družinka Včeliček spolu se svými vedoucími, jeden statečný zástupce družinky Vyder a Sovičky, které měly dokonce víkendovou výpravu o této události. I přes nepřízeň počasí jsme neztráceli úsměv na tváři a do cíle jsme dorazili právě na čas, abychom mohli společně s dalšími oslavit svátek skautů mší svatou, kterou celebroval otec biskup Martin David. Odvezli jsme si krásné nášivky na naše kroje, ale hlavně jsme si připomněli, jak důležitá Ivančena je, a že máme veliké štěstí, že v dnešní době můžeme svobodně skautovat.

Krásný svátek, skauti! ⚜